10.4 C
събота, май 4, 2024

„Скандално съдийство опорочи дербито между „Черноморец ” и „Литекс”

Скандално съдийство на Станислав Тодоров от Шумен беляза загубата на „Черноморец – Бургас“ от „Литекс“ с 1:2 в дербито на 12-ия кръг от първенството в „А“ група на стадион „Лазур“. Домакините завършиха мача с двама души по-малко. Втори жълт и респективно червен картон получи Цветомир Цонков в 83-ата минута, а малко по-късно беше изгонен директно и капитанът Траян Дянков. Санкцията за Дянков беше наложена по сигнал на страничния съдия Цанко Симеонов извън игровата ситуация, което породи доста разгорещени спорове и възпламени страстите по трибуните. imgp71051.jpgВ общата си наказателна равносметка Тодоров включи 6 жълтги и 2 червени картона за „Черноморец“ и 2 жълти картона за „Литекс“. Цифри, които са достатъчно показателни сами по себе си…Реферът прояви нескрито пристрастие към гостите през целия мач, ощетявайки фатално „акулите“ с измислен фаул в опасна близост до вратата в 56-ата минута, от който Христо Янев вкара победния втори гол. Преди това Вилфред Нифлор откри за „Литекс“ в 18-ата минута след колективна грешка в тила на черноморци. Само осем минути по-късно Адриан Фернандес изравни след красива комбинация с Роберто Карбони. Изходът беше решен с подарения пряк свободен удар за гостите и точния удар на Янев в горния десен ъгъл. В хода на двубоя двата отбора си поделиха отделни периоди на надмощие, като пропуснаха по няколко удобни положения за още голове.В последните минути на дербито бургаската публика спонтанно започна да скандира „Мафия, мафия“ по адрес на съдиите, а след края те бяха изпратени с бурни освирквания.След загубата в прекия двубой „Черноморец“ сдаде първото място на „Литекс“. Ловчанлии имат 28 точки и мач по-малко, а бургазлии останаха втори с 26 точки. Балъков: Под нивото ми е да коментирам съдийството „Поздравявам Литекс за победата, както и моите момчета за показаната воля. Под нивото ми е да коментирам съдийството. Според мен когато се играе дерби, както в случая между първия и втория в класирането, трябва да свири най-добрия български съдия. Днес определено не беше той. Видимо е, че в България  има отбори, които се опитват да играят Европейски футбол, но и третата страна трябва да е налице, за да стават нещата както трябва. Лошото е, че изгубихме двама основни играчи, а вероятно няма да можем да разчитаме и на Мартин Тошев, който получи комоцио и ще прекара нощта в болница. Ще направим всичко възможно да се възстановим до следващия мач“ , коментира Красимир Балъков на пресконференцията след края на двубоя.imgp7085.JPG