14.9 C
събота, май 4, 2024

„Черноморец“ разгроми „Светкавица” с 6-0.

„Черноморец-Бургас” излезе на 2-ро място във временното класиране на „А” група след разгромна победа над „Светкавица” с 6-0. Срещата от 21-кръг се игра пред около 1000 зрители на стадион „Лазур” и се превърна в истинско голово шоу за „акулите”. Головата серия за домакините откри Асис от дузпа в 33 минута. Само 3 по-късно Боли отбеляза от близо за 2-0. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част надмощието на „Черноморец-Бургас” продължи и домакините отбелязаха още четири попадения. В 53 минута Яник Боли отбеляза втория си гол след прекрасен удар с глава. Шаешу покачи на 4-0 в 60-та минута, а в 81-та Асис след самостоятелен рейд направи резултата 5-0. Последният гол за домакините бе дело на Шаешу в 89-та минута.

Следващия мач на „Черноморец-Бургас” е на 2 април, понеделник, в София срещу отбора на „Славия”.