14.3 C
понеделник, май 20, 2024

„Черноморец” доказа славата си в художествената гимнастика

СК „Черноморец“ е безспорен победител в състезанието на Държавното първенство по художествена гимнастика за деца до 10 години, което се проведе през изминалите три дни в Бургас. На второ място в отборното класиране е „Грация 2007″- Варна, а на трето се нареди отново варненски отбор- „Чар ДКС“.Шампионка при децата в многобоя е Полина Иванова с треньор Рада Костадинова, а до нея се нареди Стефани Кирякова с треньор Мария Калангерова. Двете талантливи деца представиха отлично „Черноморец“, като на отделните уреди завоюваха три медала в индивидуалното класиране. Първа на без уред стана Стефани Кирякова, след нея второто място грабна Полина Иванова. hg3.jpgПолина стана втора и на въже след шампионката Йоана Николаева от „Грация 2007″- Варна. При ансамблите в „А“ категория отборът на „Черноморец“ се нареди на 5-то място от 19 отбора, а в „Б“ категория съответно на 4- то място в съревнование с 26 отбора. Участие в първенството взеха 37 клуба от страната. Домакин беше спортен клуб „Олимпия 74″, с председател Петя Монева.hg.jpg