12.6 C
събота, май 18, 2024

„Черноморец” се наложи над „Калиакра” в контрола

Черноморец-Бургас” записа победа  с 3-2 срещу „Калиакра” Каварна, в контролна среща играна в Обзор. През целия двубой „акулите” диктуваха събитията на терена. Димитър Димитров не можеше да използва услугите на голяма част от своите футболисти. Заради повиквателната в представителния национален отбор Цветомир Цонков пропусна срещата, а снощи за младежката формация на България играха Георги Терзиев и Борислав Балджийски. Срещата бе тест за играчите, които са на проби в тима- Данзелот и Анеси.

Головия екшън откри Яни Пехливанов, но „Калиакра” успя да обърне резултата до края на първото полувреме. През втората част Анеси изравни от дузпа, а Венцислав Христов донесе победата за бургазлии.

След срещата играчите на „Черноморец” получиха два дни почивка, като подновяват тренировки в понеделник.

Състав на „Черноморец”-Янко Георгиев, Данзелот, Траян Дянков, Николай Николов, Крум Стоянов, Жереми Фо-Поре, Яни Пехливанов, Жужу, Лоривал Асис, Анеси, Георги Андонов (Венци Христов, Пламен Крумов, Венелин филипов и Дани Кики)