13.8 C
неделя, май 5, 2024

„Черноморец – Бургас” загуби от „Литекс”

„Черноморец-Бургас“ загуби незаслужено от шампиона и настоящ лидер „Литекс“ с 0:1 в среща от 22-рия кръг на „А“ група на стадион „Лазур“. Домакините играха равностойно срещу единствения отбор без загуба в шампионата и през второто полувреме дори доминираха, но нямаха шанса да стигнат поне до равенство. Показателен за добрата им игра и раздаването на терена беше фактът, че след последния съдийски сигнал агитката ги изпрати със скандирания „Акули, юнаци“. И феновете също заслужават поздравления за неспирната подкрепа на любимците си през целия мач. Единствения гол в срещата падна още в 6-ата минута, когато точен беше Христо Янев. Черноморци отвърнаха с удари на Георги Андонов и Пламен Крумов, отразени от вратаря Баривиера. И колегата му под бургаската рамка Стоян Колев направи две отлични спасявания след шутове на Георги Миланов и Светослав Тодоров. Пет минути след почивката Колев отново надигра останалия сам срещу него Годоров. Оттук до края на мача домакините взеха трайно инициативата и създадоха поредица от опасни положения пред вратата на съперника, но нямаха късмета да реализират. Койта се размина на метър от голлинията с топката, а в 66-ата минута Георги Терзиев оплете топката в мрежата с глава, но гол не беше зачетен заради отсъдена доста спорна засада. На два пъти Браганца и веднъж Андонов стреляха опасно към целта, но не успяха да я поразят. Съставът на „Черноморец-Бургас“: Стоян Колев, Георги Терзиев, Енис Хайри /к/, Орлин Старокин, Пламен Крумов /78-Савио/, Тодор Паланков, Рикардо Андре, Георги Андонов, Муса Койта, Хайме Браганца. С актив от 30 точки „Черноморец – Бургас“ остава на 9-о място в класирането и в следващия, 23-и, кръг от първенството на „А“ група ще гостува на „Славия“ на 25 април.  Естествено е, че след загуба не мога да бъда доволен – заяви след мача с „Литекс“ старши треньорът на домакините Георги Василев. Въпреки това искам да отбележа, че след такава игра футболистите ми трябва да бъдат насърчени. Те заслужават похвала, че играха на границата на възможностите си и се раздадоха докрай. Голът падна след  грешка в защитата, а ние не успяхме да изравним, въпреки че създадохме добри положения. Но така е във футбола и затова той е интересен.„Литекс“ е отбор, който неслучайно е на първото място в първенството. Той умее да наказва грешките на противниците си – така стана и днес. Въпреки това ние имахме инициативата, особено през второто полувреме, но не съумяхме да реализираме. Сега гледаме напред. Една победа ще вдигне отбора, въпреки, че и днес всички футболисти я искаха и аз ги поздравявам за раздаването на терена, завърши Генерала. imgp6211.JPG