11 C
петък, май 3, 2024

„Черноморец-Бургас” зарадва над 11 000 зрители с хубава победа над „Сливен”

Над 11 000 зрители приветстваха победата на „Черноморец-Бургас“ над „Сливен“ с 2:0 в мач от 24-тия кръг на първенството в „А“ група. На стадиона-красавец „Лазур“ се получи истински спектакъл, който напълни душите на хората. Напълниха се душите и на членовете на ръководството на „акулите“ начело с клубния собственик Митко Събев, който върви уверено към целта си да накара бургазлии да пълнят трибуните на „Лазур“. Освен редовите седалки, пълни за този мач бяха и двете ресторантски ВИП-зали, като сред присъстващите преобладаваха представители на бизнес-елита.

c1.jpgСамият двубой не беше от най-лесните за домакините, ала те демонстрираха много воля и хъс в преследване на победата, които в крайна сметка бяха възнаградени. Загубата в предишния кръг от „Монтана“ с 0:2 доведе до притеснение в началните действия на „акулите“, докато гостите напираха в търсене на така нужните им три точки за оставане в елита. Постепенно обаче момчетата на мениджъра Красимир Балъков се отърсиха от сковаността и две минути преди почивката стадионът изригна. Орлин Старокин порази мрежата с ефектна странична ножица- 1:0!През второто полувреме „акулите“ приеха доброволно играта в своята половина и разчитаха на контраатаки. Тактиката им се увенча с успех три минути преди края, когато черноморци удвоиха с „немски“ гол. Йохен Зайц проби и подаде на резервата Матиас Морис, чийто шут прати топката в долния десен ъгъл.Срещу „Сливен“ дебют със синия екип направи привлеченият през зимата бразилски централен бранител Габриел Атц. В следващия, 25-ти, кръг от първенството „Черноморец-Бургас“ ще запише служебна победа с 3:0 над извадения от „А“ група „Ботев“ /Пд/. Съставът срещу „Сливен“: Борел, Зайц, Атц, Хайри, Старокин, Андре, Педриня, Нуно, Гонзалес /70-Мускалу/, Фернандес /70-Морис/, Крумов /80-Дяков/. „Голям комплимент за бургазлии, затова че напълниха стадиона. Най-доволен съм от хубавата атмосфера на „Лазур“. Доказахме, че имаме много фенове. Стана перфектен спектакъл, като заслуга имат и двата отбора. Трябваше на всяка цена да спечелим, а такива мачове не са лесни. Започнахме леко сковано, но постепенно влязохме в ритъм, а голът на Старокин ни освободи напълно. Добре подготвени сме за сгъстения цикъл от мачове, които ни предстоят до края на първенството“, заяви на пресконференцията след победата над „Сливен“ с 2:0 мениджърът на „Черноморец-Бургас“ Красимир Балъков. Той подари на директора на клубната пресслужба Евелин Кузманов оригинална фланелка на „акулите“ с номер 50 заради 50-годишния юбилей, който той отбеляза в деня на мача с „войводите“.