17.1 C
неделя, май 5, 2024

„Черноморец-Бургас” излезе на 3 – то място след победа над „Славия“

„Черноморец – Бургас“ се поздрави с изключително ценна победа в пряк двубой с конкурент за челните места в класирането. С перфектна тактика на мениджъра Красимир Балъков и пълно себераздаване на всички футболисти на „Лазур“ с 2:1 беше повален отборът на „Славия“.  Последният мач от 8-мия кръг на шампионата в „А“ група се игра пред точно 9 513 зрители. Броят им беше отчетен от електронните пропускателни устройства на стадиона. „Акулите“ започнаха с гол от съблекалнята. Улесни ги халфът на „белите“ Радослав Димитров, който порази собствената си мрежа с глава след неразбирателство с вратаря Стефано Кунчев още в 1-вата минута. И след откриването на резултата домакините продължиха да притискат объркания си противник. Пропуски обаче направиха Мартин Тошев и Енис Хайри, а опасни шутове на Марсио Нуно и Дос Сантос профучаха на сантиметри от целта. Веднъж и Кунчев направи невероятно спасяване след удар с глава на Адриан Фернандес. Логичното се случи три минути преди почивката. Хайри удвои след корнер и разбъркване. Само три минути след почивката влезлият като резерва Тодор Колев намали резултата и върна интригата. До края обаче черноморци не допуснаха друга конфликтна ситуация пред вратаря Паскал Борел, като не пропускаха да контраатакуват опасно. Последваха нови пропуски и добри изяви на Кунчев, а след „падащ лист“ на капитана Траян Дянков топката срещна десния страничен стълб. С 18 точки „Черноморец-Бургас“ излезе на 3 – то място в класирането. Същият точков актив, но по-добра голова разлика има вторият „Локомотив“ /Сф/, а лидер е „Левски“ с 21 точки.В следващия, 9-и, кръг от първенството на „А“ група „акулите“ гостуват на „Монтана“. Мачът е на 3 октомври /неделя/ от 16 часа. Ето какво сподели на пресконференцията след победата над „Славия“ мениджърът на „Черноморец-Бургас“ Красимир Балъков: Победата ни е стратегическа, защото бяхме с равни точки със „Славия“. Ранният гол помогна на положителното ни мислене в мача, но не мисля, че беше решаващо за крайния успех, защото и ЦСКА в София ни поведе в 1-вата минута, но после обърнахме резултата в своя полза. Уважавам „Славия“, но днес или те нямаха ден, или ние играхме много силно. Хубавото е, че след гола за „Славия“ успяхме да организираме отново играта си. Опровергахме скептиците, които ни критикуват, че не играем нападателно. Създадохме 7-8 положения, а вкарахме само два гола. Вратарят на „Славия“ пази блестящо. Искам да се извиня от името на Матиас Морис, който събори неволно страничния съдия. Не знам по каква причина домакинските ни мачове през есента са все в понеделник, което ни лишава от по-голяма зрителска подкрепа. Ако мачовете бяха в събота или неделя, щеше да има още повече от тези близо десет хиляди души, които бяха тази вечер на „Лазур“. imgp2144.JPG