14.9 C
петък, май 3, 2024

„Черноморец-Бургас” изтръгна победа в трети мач с човек по-малко

Възторжените трибуни на стадион „Лазур“ аплодираха победата с 2:1, която „Черноморец-Бургас“ изтръгна над „Пирин“ /Блгр/ след пълен обрат в 6-тия кръг от първенството на „А“ група. В трети мач от началото на сезона „акулите“ надиграха опонентите си с човек по-малко. Почти цяло второ полувреме домакините играха в намален състав след втори жълт и червен картон за Нилтон Кардосо. Същият футболист беше изгонен и при победата над „Черно море“ с 2:1 на старта, а в 3-тия кръг Траян Дянков получи пресилен червен картон още преди почивката при равенството 1:1 с „Берое“ в Стара Загора.Първото полувреме на сблъсъка в събота вечер на стадион „Лазур“ предложи по-малко емоции на зрителите. Още в 5-ата минута централният защитник на бургазлии Николай Кръстев напусна принудително заради травма в рамото. Замени го Венцислав Бонев, който изнесе отличен мач. При първата си по-сериозна атака гостите успяха да открият резултата в 35-ата минута чрез Драги Коцев след рейд на Мирослав Ризов по левия фланг. При попадението останаха сериозни съмнения, че Коцев е бил в засада.Само 2 минути по-късно обаче Бонев изравни. Резервата се разписа с добавка след отразен силен шут на Ектор Гонзалес от пряк свободен удар. В 48-ата минута Кардосо получи втори жълт и червен картон, но вместо да се стъписат, „акулите“ заиграха много по-мотивирано и наложиха траен превес. Опасностите пред вратата на благоевградчани зачестиха и  логичното се случи в 68-ата минута. Влезлият 5 минути по-рано като резерва Адалтон Дуду порази мрежата с глава след асистенция на Адриан Фернандес. Черноморци продължиха да притискат съперника, ала пропуски направиха Дуду, Фернандес и Траян Дянков. В последните 10 минути дойде ред и на вратаря Паскал Борел да прояви геройство. Немският страж на домакините спаси опасни изстрели на Борис Кондев и Коцев. С умело задържане на топката и тактическо накъсване на играта „акулите“ съумяха да удържат аванса си от 2:1 до последния съдийски сигнал на Стефан Спасов. Красимир Балъков заяви след мача: „Искам да отдам заслуженото на всички играчи за демонстрираната вяра и позитивизъм до последния момент. Момчетата играха добре и отново изпълниха всички мои указания. Контузията на Ники Кръстев е голяма загуба в много важен момент за нас. Пожелавам му бързо възстановяване“, коментира мениджъра на „Черноморец – Бургас“ Красимир Балъков. „Голямото ми съжаление е за многото жълти картони и нереалния за мен червен картон на Нилтон. Все пак аз мисля и гледам позитивно. Щеше да е хубаво за хората по трибуните, както и за тези пред телевизорите, ако Пирин играеха по открит и офанзивен футбол, но все пак спечелихме трите точки и продължаваме напред с високо вдигната глава“, добави още Балъков. В трети кръг поред „Черноморец-Бургас“ зае лидерската позиция в „А“ група поне за 24 часа. След 2:1 над „Пирин“ тимът набра 16 точки от 5 победи и 1 реми. Само ЦСКА може да измести „акулите“ от върха, ако в неделя успее да се наложи над „Левски“. „Червените“ имат 13 точки преди дербито на 6-тия кръг и са с по-добра голова разлика от черноморци. В класирането следват „Локомотив“ /Сф/ също с 13 точки, но с мач повече, „Берое“-11, „Миньор“-10 т. и др. В следващия си мач възпитаниците на мениджъра Красимир Балъков гостуват на „Левски“ в София на 27 септември.  И феновете на „Черноморец-Бургас“ бяха на нивото на любимците си, които с воля и мъжество повалиха „Пирин“ с 2:1 в мач с обрат и драматизъм. Агитката не секна с подкрепата си през целия мач. Привържениците окуражаваха черноморци, дори и след като съперникът откри резултата. Затова за бързото изравняване принос имат и феновете. Те заслужават адмирации и за нов коз в реквизита си – през второто полувреме над сектора им беше разстелен огромен транспарант в клубните цветове синьо и бяло. Транспарантът покри целия сектор и оформи атрактивна гледка. Радваща е констатацията, че от мач на мач числеността на бургаската агитка нараства прогресивно. Ако „акулите“ продължат с победите, без съмнение ще продължи да расте и броят на феновете, които ги подкрепят. Не само на собствен, а и на чужд терен.imgp3935.JPG imgp3896.JPG