11 C
петък, май 3, 2024

„Черноморец-Бургас” отстъпи на „Монтана” в мач без много футболни достойнства

В мач без много футболни достойнства „Черноморец-Бургас“ отстъпи при гостуването си на „Монтана“ с 0:2. Домакините заложиха на борба и силови единоборства, като преследваха победата на всяка цена, за да се отдалечат от зоната на изпадащите. Трите точки пък бяха нужни на „акулите“ в стремежа им към зоната за евротурнирите, ала те не успяха да ги спечелят.imgp8888.JPG„Монтана“ имаше късмета да открие резултата три минути преди края на равностойното първо полувреме. Точен беше Мичев. Преди това главният рефер Николай Йорданов на два пъти подмина игра с ръка на футболисти на домакините. Веднъж това стори бранител в наказателното поле, а после същото стори и вратарят Христо Иванов извън пеналта.След почивката черноморци упражниха натиск, но направиха поредица от пропуски. Най-чистото положение за гол беше проиграно от Рикардо Андре с глава. Четири минути преди края „акулите“ бяха наказани за пропуските си. Резервата Едуардо удвои, а до края усилията на „акулите“ поне за почетно попадение останаха безрезултатни. С актив от 35 точки „Черноморец-Бургас“ заема 8-мо място във временното класиране и в следващия, 24-ти, кръг приема „Сливен“ на 13 април /вторник/ от 19,30 ч. Входът на стадион „Лазур“ отново ще бъде с билети на нулева стойност. Пак ще има и томбола, в която има повече от примамлива голяма награда – чисто нов автомобил „Форд“.„Отново пролича, че когато не сме концентрирани на 100 процента, дори и по-малките отбори могат да ни създадат проблеми. Загубата намали шансовете ни за участие в евротурнирите, но с такава игра не сме още за там. До края ще играем мач за мач. Явно футболистите, с които разполагаме, не са готови за мачовете, в които победата се преследва на всяка цена. При нас трябва да останат играчи, които могат да понесат подобно напрежение“, заяви мениджърът на „Черноморец-Бургас“ Красимир Балъков след загубата с 0:2 в Монтана от едноименния отбор.imgp8901.JPG