14.3 C
четвъртък, май 9, 2024

„Черноморец – Бургас” победи „Черно море” с 1:0 при представянето на отбора

В последна контрола, на която стана официалното представяне на тима за новия сезон, „Черноморец -Бургас“ се наложи над „Черно море“ с 1:0. Двубоят на стадион „Лазур“ премина с подчертан превес на домакините, които действаха по-настойчиво пред около 2500 от най-верните си привърженици, а резултатът напълно логично отразява показаното от двата отбора. Единствения гол падна в самия край на първото полувреме, когато Орлин Старокин проби мощно по левия фланг и сервира топката на новото попълнение Антонио дос Сантос, който разтърси мрежата с премерен шут.imgp9513.JPG Дос Сантос имаше още възможности за гол, при една от които отправи  мощно воле, отразено от Пиргов. После Фернандес пропусна сам срещу вратаря, а добавката на Гонзалес беше отбита от бранител пред голлинията.През второто полувреме и в двата състава бяха направени множество промени, като в хода на играта мениджърът на „акулите“ Красимир Балъков смени всички от стартовата 11-орка. Запомниха се две отлични спасявания на Борел и резервата му Стоян Колев, които запазиха резултата непроменен. За четвърт час в игра за варненци се появи бившата звезда на европейския футбол Марио Жардел. На 2 август „Черноморец-Бургас“ стартира в новото първенство на „А“ група с мач срещу „Академик“ /Сф/ от 21 ч на стадион „Лазур“.imgp9526.JPG