14.3 C
сряда, май 8, 2024

„Черноморец-Бургас” поведе с 2:0, но завърши наравно 2:2 със „Славия”

„Черноморец-Бургас“ поведе с 2:0 на „Славия“, но  гостите се добраха до реми 2:2 в мача от 28-мия кръг на „А“ група. Така „акулите“ не успяха да изместят „белите“ от 5-ото място в класирането.  Пред повече от 12 000 зрители на стадион „Лазур“ домакините успяха да излязат напред в резултата още в 9-ата минута. След корнер Габриел Атц се извиси над всички и с мощен удар с глава разтърси мрежата. imgp0741.JPGБразилският централен защитник обаче имаше малшанса да получи контузия и след четвърт час беше заменен от младока Георги Терзиев. В 24-ата минута Хектор Гонзалес удвои след рикошет от тялото на защитник на „Славия“. „Белите“ върнаха  интригата не без помощта на главния рефер Радан Мирянов от Варна, който отсъди спорна дузпа в 36-ата минута. Тодор Колев се свлече артистично в наказателното поле, а после сам преодоля от бялата точка дебютанта под рамката на черноморци Стоян Колев. Две минути преди почивката Николай Вълев изравни с глава след корнер. През второто полувреме черноморци доминираха тотално, а съперникът им рядко напускаше собствената си половина. „Белите“ често прибягваха до нарушения и завършиха мача с двама души по-малко. Втори жълт и червен картон получиха Борислав Георгиев в 62-рата и Николай Дюлгеров в 82-рата минути. Натискът на „акулите“ обаче така и не се увенча с победен трети гол. Пропуски направиха Гонзалес, Адриан Фернандес и резервата Матиас Морис.Съставът на „Черноморец – Бургас“: Колев, Зайц, Атц /15-Терзиев/, Дянков, Старокин, Андре, Нуньо, Педриня, Фернандес, Гонзалес /70-Морис/, Крумов /79-Тошев/.С актив от 45 точки „акулите“ заемат 6-о място в таблицата и в предпоследния, 29-и, кръг от първенството на „А“ група гостуват на „Локомотив“ /Сф/ на 9 май. imgp0710.JPG