14.9 C
събота, май 4, 2024

„Черноморец-Бургас” подари на мениджъра си победа за рождения му ден

Футболистите на „Черноморец-Бургас“ направиха най-хубавия подарък за 44-тия рожден ден на мениджъра си Красимир Балъков, като сразиха „Пирин“ на ремонтирания му стадион в Благоевград с 3:1. Вместо традиционния домакински натиск в началото, „акулите“ бяха тези, които започнаха с пределна мобилизация и притиснаха противника в половината му.imgp8709.JPG Още в 7-мата минута Мартин Тошев можеше да открие, но вратарят Благой Макенджиев отби удара му в ъглов удар. След центрирането от корнера топката се отклони от напречната греда и попадна у Педриня, който реализира от упор. Само след 3 минути черноморци пратиха „Пирин“ в нокдаун. Адриан Фернандес навърза няколко бранители и удвои. В 27-ата минута обаче авансът на гостите беше намален след нещастен автогол на Енис Хайри. Три минути по-късно благоевградчани получиха право да изпълняват дузпа, но във втори пореден мач Паскал Борел спечели дуела от бялата точка. Стражът отрази с вещина изстрела на Тодор Паланков. След почивката „акулите“ се бранеха организирано и без смут, като разчитаха на контраатаки. „Капанът“ щракна в 72-рата минута, когато Матиас Морис направи резултата 1:3. Към края Марсио Нуньо пропусна на празна врата да направи успеха на гостите още по-убедителен. След 10-ата си шампионатна победа черноморци пак се върнаха в борбата за челните позиции с актив от 34 точки. В следващия, 22-ри, кръг тимът приема на реконструирания си стадион „Лазур“ шампиона „Левски“ на 3 април от 19,30 часа. Входът за зрители ще бъде безплатен.Балъков: „Поздравявам футболистите за сърцатата им игра. Това беше най-хубавият подарък, който съм получавал за рождения си ден, като изключа подаръците от децата ми“, заяви мениджърът на „Черноморец-Бургас“ Красимир Балъков след победата с 3:1 над „Пирин“ в Благоевград. „Мачът не беше лесен. Нашият тим се хвърли с много жар и се сдоби с аванс от два гола, но после отпусна газта. Спасената дузпа от Борел върна самочувствието ни и през второто полувреме отново създадохме удобни голови положения. Поздравявам домакините за осигурените перфектни условия за игра. Каня журналистите на 3 април на мача ни с „Левски“ в Бургас, за да видят с очите си стадион „Лазур“ в новия му реконструиран вид“, каза още щастливият Балъков, който в деня на мача с „Пирин“ навърши 44 години.