15.1 C
четвъртък, март 28, 2024

„Черноморец Бургас” се класира за следващия кръг от турнира на УЕФА Интертото Къп

По-класният тим на „Черноморец Бургас“ логично се класира за следващия кръг в надпреварата на турнира УЕФА Интертото Къп, след като отстрани словенския „Нова горица“ с общ резултат от двата мача 3:1. Футболистите на Димитър Димитров, можеха да сторят това още в първия двубой, когато пропиляха редица удобни ситуации за гол и срещата на стадион „Васил Левски“ завърши наравно 1:1.В Горица мачът се разви по идентичен сценарий. Най-напред до 10-тата минута домакините опитаха да упражнят натиск и стигнаха до две опасности пред вратаря Владо Стоянов, но топката премина край вратата. След това дойдоха минутите на „акулите“ които след пробиви на Леандро отляво създадоха три много опасни положения пред вратата на капитана Митя Пирих. Мишел, Дуду и Ники Кръстев от непосредствена близост обаче не успяха да отбележат.p7120038.JPGВторото полувреме отново черноморци бяха по-можещият и искащ победата тим. Бургазлии държаха инициативата в свои ръце и беше само въпрос на време голът да падне. В 55 минута главния съдия Марчин Борски от Полша, отсъди явно нарушение в наказателното поле на Горица, извършено срещу Дуду – 11 метров наказателен удар. Зад топката застана опитния Шенер Ремзи, който стреля мощно в средата на рамката и откри резултата 0-1 за „Черноморец“.Веднага след гола пред Черноморец се откри още една възможност за удвояване на разликата, но Пирих се намеси отлично и предотврати второ посещение на топката в мрежата си. Домакините все пак успяха да изнесат играта в малко по-предни позиции, но средната линия и отбраната на гостите си вършеха добре работата и до опасности пред Стоянов не се стигна. Вместо това при една бърза контраатака в 76 минута, Мишел се оказа най-съобразителен и след рикушет, за втори път матира вратаря на Горица. След гола домакините видимо се обезсърчиха и очакваха единствено последния съдийски сигнал на рефера от Полша, който даде 5-минутно продължение на мача. В него отново „акулите“ водиха играта и два пъти стреляха към вратата на Пирих, но до нов гол не се стигна.След мача щастливият Димитър Димитров сподели, че се радва най-много за момчетата, които според него са си повярвали и са показали дух и мъжество срещу добър и опитен съперник, пред една ентусиазирана публика, която подкрепа отбора си. Той не постави персонални оценки, но не отрече, че е доволен от всички свои футболисти, които са изиграли мача в добро темпо до последния сигнал и по този показател също са били с класа над съперника си. Димитров изтъкна факта, че вече мисли за двубоя с тима на „Граспхопърс“ и че веднага след като се прибере в България ще се свърже с колегите си Петър Александров и Красимир Балъков, от които да получи повече информация за предстоящия съперник.Веднага след мача първата група от отбора се завърна в страната с чартърен полет на  Еър Лазур, а втората част от  футболистите кацна в неделя в 16.20 часа на летище БургаУтре – понеделник отборът ще тренира от 9.30 и от 18.00 часа на стадион „Черноморец“. По предварителна програма през седмицата е планирана контролна среща с „Берое“ Стара Загора, която е насрочена за сряда – 16 юли. Първият мач с „Грасхопърс“ ще се играе в Цюрих на 20 юли, а началния час на срещата ще стане известен в понеделник.