11 C
събота, май 4, 2024

„Черноморец-Бургас” срази „Миньор” с 3:1

„Черноморец-Бургас“ изнесе мач-спектакъл и достави удоволствие на повече от 11 000 зрители на своя стадион „Лазур“, като срази коравия „Миньор“ от Перник с 3:1. Домакините започнаха много мобилизирано и ликуваха още в 11-ата минута. В прегръдките им попадна Адриан Фернандес, който вкара с глава след центриране на капитана Пламен Крумов. Последваха два невероятни пропуска на Мартин Тошев, докато гостите репликираха с излизане в чиста позиция на техния Пламен Крумов, който сгреши в шута.imgp0579.JPG В самия край на полувремето Педриня удвои след отлично изпълнение на пряк свободен удар встрани от вратата. И след почивката „акулите“ продължиха да играят с настроение и да диктуват събитията на терена. В 55-ата минута Фернандес вкара втория си гол и покачи на 3:0 пак след асистенция на капитана Крумов. Незнайно защо, след като се сдобиха с класически аванс черноморци снижиха оборотите и  отстъпиха инициативата на противника. Това позволи на резервата Димитър Илиев да вкара почетно попадение за перничани. Резкият спад в играта на възпитаниците му ядоса бургаският мениджър Красимир Балъков, който  призова от тъчлинията футболистите да се активизират отново. В последните минути  Матиас Морис на три пъти пропусна  да направи победата на „акулите“ още по-изразителна. Мачът от 26-ия кръг на „А“ група беше ръководен от кипърска съдийска тройка, която заслужи много похвали за отсъжданията си. След последния сигнал играчите на „Черноморец“ благодариха на агитката си за спонтанната и мощна подкрепа през целия мач. С актив от 44 точки четата на Балъков заема 6-о място в класирането и в следващия, 27-ми, кръг гостува на 25 април /неделя/ на „Литекс“ в Ловеч.  Съставът за победата над „Миньор“: Борел, Зайц, Дянков, Хайри, Старокин, Рикардо Андре, Марсио Нуньо, Педриня, Фернандес /74-Мускалу/, Тошев /61-Морис/, Крумов /61-Гонзалес/. След мача с „Миньор“ мениджърът на „Черноморец-Бургас“ Красимир Балъков заяви: Най-хубавото тази вечер беше пълният стадион „Лазур“. Доставихме радост на хората с победата, получи се добър спектакъл. Играхме добър футбол. Когато се създава такава атмосфера по стадионите, футболът ни ще вдигне нивото си. Към края се ядосах, защото снижихме оборотите, а точно футболистите, които влязоха като резерви, трябваше да поддържат темпото със свежестта си.img_1449.jpg