16 C
събота, май 4, 2024

„Черноморец-Поморие” е част от големия футболен проект за Бургаския регион

„Черноморец-Поморие“ е част от големия проект за възхода на футбола в Бургаския регион, стана ясно на пресконференция на ръководството на клуба. На нея присъстваха председателят на съвета на директорите Калоян Панайотов, изпълнителният директор Тодор Хънков и старши треньорът Петър Хубчев. „Черноморец-Поморие“ беше регистриран като нов клуб това лято и ще участва в първенството на Източна „Б“ група с лиценза на „Нафтекс“. sport4.jpgСъставът е сборна формация от бивши „шейхове“, от „Поморие“ и дубльорите на „Черноморец-Бургас“. Всички футболисти са на възраст между 17 и 21 години, с изключение на капитана Малин Орачев /37 г./.„Черноморец-Поморие“ ще има за задача да захранва „Черноморец-Бургас“ с качествени попълнения. Петър Хубчев е доволен, че възпитаниците му ще играят в „Б“ група, където ще могат да израснат бързо като професионалисти. Старши треньорът е декларирал категорично пред футболистите, че ще иска от тях да играят за победа във всеки мач. Тодор Хънков уточни, че бюджетът на клуба ще бъде между 2 и 2,5 млн. лв. Калоян Панайотов пък посочи, че 90  процента вече е сигурно, че тимът ще играе домакинствата си на стадиона в Поморие.„Удивен съм от проектите на г-н Митко Събев за развитието на футбола в региона. Клубното ръководство много ми помага. Не бях очаквал, че в България ще срещна такива хора след 15-те години, които прекарах в Германия. И футболистите ме изненадаха приятно със съвестното си отношение към тренировъчния процес“, заяви героят от САЩ-94 Петър Хубчев. Младите футболисти на „Черноморец-Поморие“ поведоха в резултата, но отстъпиха на „Равда“ в контрола с 1:3. Мачът се игра на стадион „Черноморец“ предиобед при 40-градусова жега. Заради високата температура главният съдия Милен Димитров спира на два пъти играта, за да могат футболистите да се освежат с вода.В началото „Черноморец-Поморие“ имаше превес и логично откри резултата още в 9-ата минута с попадение на Бранимир Костадинов след асистенция на Васил Калоянов. Три минути преди почивката Петър Кънчев изравни с глава. През втората част и в двата отбора бяха направени поредица от смени. Резервите на равденци се включиха по-активно в играта и отборът стигна до нови два гола, реализирани от Стоян Скендерски и Иван Мишев. Утре, 24 юли, в 8 ч „Черноморец-Поморие“ заминава на едноседмичен лагер в Тетевен. През този период са уговорени две контроли: на 28 юли с „Балкан“ /Бтгр/ и на 31 юли с „Видима-Раковски“.