13.8 C
четвъртък, май 2, 2024

„Черноморец-Поморие” завърши наравно при гостуването на „Брестник”

„Черноморец-Поморие“ завърши наравно 1:1 при гостуването си на „Брестник“ в мач от 19-ия кръг на първенството в Източна „Б“ група. Възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев поведоха в 78-ата минута, когато точен беше Пламен Димов. Младежкият национал беше избрал най-удачната позиция, за да нанесе голов удар след разбъркване, предизвикано от центриране на Любомир Божинов от пряк свободен удар. Шест минути по-късно домакините изравниха чрез Александър Стойчев. imgp4286.JPGПоморийските „акули“ бяха ощетени от главния съдия Стефан Апостолов от Симитли, който подмина чиста дузпа за тях в края на първото полувреме. Пак Димов се озова на върха на атаката и беше подкосен в наказателното поле, но сигнал не последва, а  извършителят на нарушението вече беше получил един жълт къртон и при посочване на бялата точка от рефера трябваше да бъде изгонен. Срещу „Брестник“ дебют за гостите направи сръбският вратар Лазар Йовишич, който пази цял мач. С 22 точки „Черноморец-Поморие“ заема 4-то място в класирането на източната втора дивизия.