18.2 C
неделя, май 5, 2024

„Черноморец-Поморие” изтръгна победа над „Брестник” с воля и несломим дух

Воля и несломим дух помогнаха на младите футболисти от „Черноморец-Поморие“ да изтръгнат победа с 1:0 над гостите от „Брестник“. Единствения гол в мача от 8-мия кръг на първенството в източна „Б“ група вкара Васил Калоянов от дузпа в 80-ата минута. Таранът влезе като резерва три минути по-рано. Самият той проби и беше фаулиран за наказателния удар, но в 85-ата минута получи тежка контузия и напусна принудително.imgp2017.JPG Поморийските „акули“ доминираха през целия мач, ала направиха поредица от пропуски, преди Калоянов да донесе трите точки. От чисти позиции мрежата не можаха да поразят капитанът Любомир Божинов и Бранимир Костадинов до почивката, както и Пламен Димов и Георги Чакъров след нея. С актив от 19 точки възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев продължават да оглавяват класирането в Източна „Б“ група и на 9 октомври гостуват на „Черноморец“ /Бч/ в дербито на 9-ия кръг. Тимът от Балчик е втори в таблицата с 15 точки.