19.3 C
понеделник, май 6, 2024

„Черноморец-Поморие” изтръгна победа над корав съперник

„Черноморец-Поморие“ изтръгна победа над „Спартак“ /Пд/ с 1:0 в мач от 23-тия кръг на първенството в Източна „Б“ група. Единствения гол вкара централният нападател Яни Пехливанов пет минути преди края. Младият тим на старши треньора Петър Хубчев поддържаше превес над опитния си и корав съперник през цялото време, ала пропусна поне половин дузина чисти положения. chernomoretz-pom.jpgГостите не бяха съвсем безобидни и също проиграха няколко свои добри шансове. В 85-ата минута Пехливанов се реваншира за предишните си пропуски и с класив параболичен удар донесе трите точки за домакините.С 32 точки в актива си поморийските „акули“ се изкачиха на 8-мо място в класирането и в междинния, 24-ти, кръг гостуват на 15 април /четвъртък/ във Варна на местния „Спартак“.

Съставът в мача със „Спартак“ /Пд/: Георгиев, Велков, Костадинов, Г.Димов /69-Димитров, 88-Стайков/, Цв.Филипов /55-Чакъров/, Манев, Коев, Пехливанов, Орачев, Пл.Димов, Божинов.