21.1 C
сряда, май 22, 2024

„Черноморец-Поморие” на 1/4-финал за купата на България!

„Черноморец-Поморие“ продължи да пише история в турнира по футбол за купата на България „Форд Мото Пфое“. След като за пръв път стигна до 1/8-финалите, отборът не пропусна да подобри постижението си. Младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев се класираха на ¼-финалите, побеждавайки на своя стадион „Ботев“ /Враца/ с 1:0. Домакините поддържаха териториално и игрово превъзходство през целия мач, но стигнаха до успеха след автогол. В 48-ата минута неостаряващият капитан Малин Орачев, който игра много активно по левия фланг, центрира в наказателното поле и бранителят на гостите Росен Ванков с глава прати топката в собствената си мрежа. В рамките на десет минути след откриването на резултата Бранимир Костадинов и Цветан Филипов пропуснаха да удвоят след бързи контраатаки.imgp9013.JPGПоморийските „акули“ намериха място сред осемте отбора, които продължават в турнира за купата на България и ще зимуват с приповдигнато самочувствие. Жребият за ¼-финалите ще се тегли на 18 декември, а мачовете са напролет догодина.