18.2 C
неделя, май 5, 2024

„Черноморец-Поморие” отпадна от турнира за купата на България

Финалистът за купата на България от миналия сезон отпадна с достойнство от настоящото издание на турнира. Пред пълни трибуни на своя стадион „Черноморец-Поморие“ отстъпи с 0:2 на шампиона и есенен лидер в „А“ група „Литекс“. И двата гола за гостите от Ловеч реализира Светолсав Тодоров в 40-ата минута от дузпа и в 47-мата минута след дълаг рейд на Том по десния фланг. Останаха обаче големи съмнения дали нарушението на Георги Костадинов срещу Том за отсъдения 11-метров удар е било вътре в наказателното поле или отвън, както претендираха домакините с бурен протест. imgp3546.JPGГлавният съдия Атанас Димитров от Сливен ощети поморийските „акули“ и преди откриването на резултата, когато Дока нанесе удар с глава и повали на земята Венелин Филипов, но беше наказан само с жълт картон.„Литекс“ владееше трайно инициативата през всичките 90 минути, а домакините предимно се бранеха в собствената си половина. В 71-вата минута резервата в оранжево в този мач Нифлор стреля в напречната греда. Чак към края поморийци създадоха няколко опасности за вратаря Баривиера, но Галин Димов и Васил Калоянов на два пъти не сполучиха в завършващите удари. В сряда е последният мач за годината на „Черноморец-Поморие“ като гост на „Дунав“ в 16-ия кръг от първенството на Източна „Б“ група.