13.2 C
четвъртък, май 2, 2024

„Черноморец-Поморие” разгроми „Равда” с 4:1

В неравностоен, но изключително коректен двубой без нито един наказателен картон  „Черноморец-Поморие“ разгроми съседите от „Равда“ с 4:1 в 10-ия кръг от първенството на Източна „Б“ група. Мачът се ограничи в характера си на дерби само и единствено заради географската близост на противниците. Иначе първият във временното класиране превъзхождаше тотално последния и не остави капка съмнение в по-големия си футболен потенциал. За поморийските „акули“ това беше най-изразителната победа от началото на сезона.imgp9616.JPGДомакините си оплетоха кошницата още до почивката, на която се оттеглиха с класически аванс. Васил Калоянов откри в 16-ата минута, младежкият национал Пламен Димов удвои с глава след половин час игра, а в самия край на полувремето Георги Чакъров беше точен от дузпа. През втората част се разписаха двамата капитани. В 58-мата минута Цветан Филипов покачи на 4:0, а почетния гол за гостите реализира ветеранът Страти Илиев от пряк свободен удар в 67-мата минута. С 22 точки в актива си младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев продължават да оглавяват класирането в източната втора дивизия. Победата им в съботната вечер беше изгледана с удоволствие от футболния благодетел Митко Събев.