12.6 C
петък, май 3, 2024

„Черноморец-Поморие” се върна на първо място

„Черноморец-Поморие се върна на първо място в източна „Б“ група след драматична победа с 1:0 над гостуващия „Спартак“ Пловдив, който беше лидер преди 13-я кръг от първенството. Единственият гол реализира Любомир Божинов 3 минути преди края. След този мач момчетата на старши треньора Петър Хубчев оглавиха класирането с 22 точки, а пловдивчани останаха с 20. Домакините владееха инициативата през цялото време на дербито, но пропуските ги лишиха от по-лесна победа. imgp2935.JPGДо почивката в завършващия удар не бяха точни Пламен Димов, Бранимир Костадинов и Христо Лемперов. Половин час преди края гостите останаха с човек по-малко, след като главния съдия Георги Димитров от София показа втори жълт и респективно червен картон на централния бранител Чудомир Григоров. В 68-та минута заради контузия излезе и другият защитник от сърцето на отбраната на „Спартак“ – капитанът Тодор Симеонов. Натискът на Поморийските „акули“ се усили, ала едва 3 минути преди края Любомир Божинов, който влезе като резерва, успя да порази мрежата. Той навърза трима бранители на противника и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата. Мачът в Поморие беше изгледан от 600 ентусиазирани зрители, които бурно аплодираха победата на своите любимци.imgp2921.JPG