9.3 C
понеделник, април 29, 2024

„Черноморец – Бургас” с победа над „Черно море“ на старта на първенството

Отборът на „Черноморец – Бургас“ успя да победи варненския „Черно море“ с 2:1 пред близо 2000 души на стадион „Лазур“, след като направи обрат още в началото на първото полувреме. Варненци изненадаха с гол още от съблекалните. В първата минута след пробив отдясно Йордан Юруков отбеляза за моряците. Само 4 минути по-късно Ектор Гонзалес с феноменално воле изравни резултата, а в 14-тата минута момчетата на Краси Балъков поведоха след, не по-малко красив гол, на Адриан Фернандес.imgp20221.jpg Започна битка в средата на терена с остри единоборства, която главният съдия Ивайло Стоянов щедро оцвети в жълто. В 38-та минута Нилсон Кардосо от домакините получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 души в следващия близо час игра. През второто полувреме „Черноморец“ изцяло смени тактиката, като се затвори в собственото си поле и разчиташе само на контраатаки. Варненци натиснаха, но многонационалната селекция на Балъков издържа и бургазлии откриха сметката си в новото първенство с 3 точки. Старши треньорът на „Черно море“ Никола Спасов заяви след срещата, че отдава загубата на липсата на шанс, натрупана умора в отбора след мача с „ПСВ – Айндховен“ и вече многото контузени играчи. Балъков отличи целия отбор и персонално Мишел Платини.

Красимир Балъков: Поздравявам всички момчета за

сърцатата и всеотдайна игра

„Това е пътя, по който искаме да вървим. Поздравявам всички момчета за показания характер. Имаше всичко в двубоя, определено не беше скучно на треньорската скамейка“, заяви мениджърът на „акулите“ Красимир Балъков на пресконференцията след края на мача с „Черно море“. Той допълни, че независимо дали отбора побеждава или губи, поставените цели остават непроменени – а именно по предно класиране от миналия сезон. Балъков похвали персонално Мишел Платини за непримиримостта по време на целия мач, докато беше на терена. Той обясни, че след такава победа не може да не бъде щастлив, но още утре със своите колеги ще анализира внимателно цялата среща и ще направи съответните корекции в играта на отбора.