10.4 C
неделя, април 28, 2024

15 000 откриха новия стадион на „Черноморец – Бургас“

„Черноморец-Бургас“ направи реми 1:1 с шампиона „Левски“ в зрелищен мач, с който официално бе открит реконструирания стадион „Лазур“. Лентата прерязаха собственикът на бургаския клуб Митко Събев и кметът на града Димитър Николов. Над 15 000 зрители бяха изпълнили трибуните на стадиона и останаха доволни от видяното, а след последния съдийски сигнал футболистите на домакините отидоха при агитката и получиха бурни аплодисменти. Личностите от обществено-политическия, културен и спортен елит пък останаха възхитени от удобствата на двете нови ресторантски ВИП-зали. На почивката между двете полувремена беше разиграна томбола с награди, каквато ще има и на другите домакинства на „акулите“.         Двубоят от 22-рия кръг на „А“ група беше с голям заряд и предложи много емоции на публиката. Пред двете врати се редуваха интересни голови положения. В 34-ата минута реферът Христо Ристосков отсъди спорна дузпа в полза на гостите за падане на Христо Йовов в наказателното поле. Седрик Бардон не пропусна от бялата точка.
В следващата минута Педриня уцели напречната греда на вратата на „Левски“, а в ответната атака същото стори с мощен шут и Жоазиньо.

След почивката „акулите“ заиграха много по-настървено и овладяха трайно инициативата. Логично се стигна до изравняване. В 68-ата минута капитанът Пламен Крумов вкара ефектен гол със странична ножица. До края и двата отбора имаха няколко удобни шансове да стигнат до победата, ала ги пропуснаха.

Съставът на „Черноморец-Бургас“: Борел, Зайц, Хайри, Терзиев, Старокин, Нуно /77-Дяков/, Андре, Педриня, Гонзалес, Крумов /85-Мускалу/, Тошев /65-Морис/.