13.2 C
петък, април 26, 2024

150 деца събра турнир по стрийтбол в Бургас

Владимир Цъгов и Орлин Кучумбов станаха победители в 18-тия турнир по стрийтбол в Бургас. Те бяха най-добри в надпреварата при най-малките участници на възраст от 7-8 години. Шампионатът при юношите бе спечелен от Никола Кънев и Георги Петров,  а при девойките І място завоюваха Росица Йовчева и Хава Исмаил, възпитанички на Спортното училище и СОУ «Васил Левски». Победител в зрелищния турнир по забивки стана Емил Бинев, ученик  в Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника. Турнирът се проведе днес в двора на училище „Св. св. Кирил и Методий“. Състезанието бе организирано от нестопанска организация „Обществена инициатива“, под егидата на Румяна Желева. street_2.JPGЗа втори пореден път бургаският евродепутат подпомага спортното мероприятие. „Спортът играе важна роля в развитието през целия ни живот. Стимулирането на децата да отделят време за физическа дейност е приоритет както за ГЕРБ, така и за Европа. Спортът учи младите на самодисциплина, изгражда характер и е реална алтернатива на алкохола, тютюна и дрогата“, подчерта Румяна Желева.
152-ма състезатели от 6 до 21 годишна възраст, представители на почти всички бургаски училища се включиха в надпреварата. Те бяха разделени в 5 възрастови групи. Целта на турнира бе да повиши спортната култура на децата. В състезанието с ентусиазъм се включиха дори деца от 1 и 2 клас, а това е ясна индикация , че подрастващото поколение има нужда от мероприятия от такъв характер, споделиха организаторите.
„Благодаря на Румяна Желева, че откликна на поканата ни за спонсорство, защото за нас е важно обществеността на Бургас да бъде съпричастна с това, което правим за децата“, каза председателят на НО „Обществена инициатива“ Костадин Костадинов. В края на турнира Румяна Желева връчи на победителите в турнира грамоти и купи.