12.6 C
вторник, април 30, 2024

17-та поред победа за баскетболистките на Нефтохимик

Отборът на Нефтохимик постигна 17-та поредна победа в първенството на Националната баскетболна лига-жени, след като надигра Левски с 81: 63  в Бургас. Нефтохимик остава  начело в класирането, докато Левски е на трета позиция с 9 победи и 9 загуби.

Бургазлийки поведоха ударно още в първите десет минути и си осигуриха преднина от 19 точки. Момичетата на Петко Маринов не допуснаха обрат до края на мача като поддържаха двуцифрена разлика. Почивката завършиха с 46: 29, а в края на третата част резултатът беше 64:46. Двубоят завърши с фиксирани 18 точки преднина за бургазлийки.

Ашли Гейл и Олга Дубровина се отличиха за Нефтохимик с по 21 точки, а треньорът Петко Маринов беше изключително доволен от играта на момичетата и не скри амбициите си за златен медал в първенството.

Вера Перостийска бе най-резултатна за Левски с 18 точки. Шарел Алън и Радослава Бъчварова се отчетоха с по 13 точки всяка. Треньорът Стефан Михайлов определено беше разочарован от играта на отбора.