16.5 C
четвъртък, април 25, 2024

50 участници се съревноваваха с ветроходни лодки в Несебърския залив

50 участници от 9 клуба участваха във ветроходната регата „Месамбрия“, която се проведе на 10 и 11 май в Несебър. Традиционното морско състезание е 38 – о поред и се организира от „Яхт и сърф клуб Несебър“ с президент Чавдар Александров. Гонките се проведоха в акваторията на Несебърския залив. Участниците се състезаваха в класовете „Оптимист“, „Рейсборд“ и „Лазер 4.7“. В клас „Рейсборд“ първото място печели представителят на варненския клуб „Лазур“ Йоан Колев, второ място Георги Ерменлиев от „Циклон“ Поморие и трето място Явор Колев от  варненския клуб „Лазур“. В клас „Лазер 4.7“ в генералното класиране побeди Димитър Вангелов от „Несебър яхт клуб“, на второ място е Карина Вангелова от същия клуб, а на трето Радостин Дамянов от Общинския морски клуб Несебър. dsc_4905.JPGВ клас „Оптимист“ генералното класиране побeди Никола Гайдаров, отново от „Яхт и сърф клуб Несебър“, на второ е Христо Андреев от Общински морски клуб Несебър, а на трето Жулиен Владов от Порт- Бургас. В класовете „Оптимист“ и „Лазер 4.7“ имаше отделно класиране за дамската част от участниците, любителки на ветроходния спорт. Наградите на победителите, купи и медали, връчиха заместник- кмета на Община Несебър Мария Белински и общинския съветник Николина Тодорова. Ветроходното състезание е традиционно по това време на годината. Интересът към регатата е голям, като дори има идея от догодина да вземат участие и състезатели от съседните държави.