12.6 C
събота, април 27, 2024

Ансамбълът по художествена гимнастика играе днес в Бургас

Завърши надпреварата за многобоя при девойките старша възраст на Държавното първенство „Жулиета Шишманова“, което се провежда в спортна зала „Младост“ в Бургас при изключително стриктни епидемични мерки и без публика.

Домакините от клуб „Черноморец“ са осигурили перфектно излъчване на живо, така че феновете могат да видят всичко, което се случва в залата, съобщават от БФХГ.

В квалификации участваха 61 гимнастики, като всички играха композициите си с обръч и топка, а първите 30 гимнастички след изиграването на първите два уреда изиграха и съчетанията си с бухалки и лента.

Шампион в многобоя стана Никол Тодорова от клуб „Авангард“ със сбор от 75.400 т(19.900 за обръч, 18.850 за топка, 20.050 за бухалки и 16.600 за лента.Сребърния медал спечели Елвира Краснобаева от клуб „Грация“ Варна със сбор от 74.350 ( 16.550 за обръч, 18.900 за топка, 21.250 за бухалки и 17.650 за лента). Бронзовият медал заслужи Дара Стоянова от клуб „Диляна Прима “ Пазарджик“ със сбор от 70.500 ( 17.650 за обръч, 18.500 за топка, 17.200 за бухалки, 17.150 за лента).Топ осем допълват:4-то място Жана Пенчева „Левски Триадица със сбор от 69.800т, 5-то място за Емона Ценова „Левски Илиана“ със сбор от 69.775т., шеста се класира Антония Маринова от клуб „Левски“ със сбор от 68.025т., седмото място спечели Виктория Георгиева от клуб „Левски Триадица“ , която събра сбор от 67.900 и осмицата затваря Ивон Бошкилова от клуб „Левски“, която събра сбор от 67.425т.В многобоя се класираха всички състезателки според събрания сбор, а във финалите намериха място по 2 гимнастички от отбор.

Днес състезанието започва в 9.00 ч с финалите на уредите при девойки, жените почват в 11.00 ч, а ансамбълът трябва играе демонстративно в 14.30.