16 C
четвъртък, април 25, 2024

Антъни Иванов спечели плувния маратон в Несебър /видео/

19- годишният талант Антъни Иванов спечели десетия, юбилеен плувен маратон в Несебър. Българската надежда направи фурор на световното първенство по плуване в Будапеща, миналата година и се класира на осмо място на финала на 200 метра бътерфлай на Европейското първенство по плуване в Глазгоу.

Участниците в плувния маратон се снимаха с Антъни Иванов, а родният талант сподели какво му предстои.

Кметът на Несебър Николай Димитров връчи купата на българската надежда в плуването. Антъни Иванов получи и осветена икона на Света Богородица.

На първо място при жените се класира Светла Згурова, а при момичета Емилия Берегова. При момчета най-добър в маратона беше Александър Божилов.

Най-младият участник в маратона беше 9- годишния Филип Стаматов, а най-възрастният – Павел Ралев на 64 години.

Почетни плакети получиха личности, които през годините са участвали в организацията на плувния маратон.

Традиционният плувен маратон, който се провежда на празника на Несебър се организира от общината, съвместно със спортен клуб по водни спортове – „Месембрия” .