11 C
петък, април 19, 2024

Australian Open: Григор Димитров с трудна победа срещу 142-я в света

Григор Димитров започна успешно в Australian Open. Българинът се наложи с 6:4, 4:6, 6:3, 7:5 срещу чешкия тенисист Иржи Ледечка.

Той имаше затруднения срещу квалификанта, който е 142-и в света, но пробиви в точния момент му отвориха вратата за втория кръг. Там Димитров, който е под номер 28 в световната ранглиста, ще играе с Беноа Пер или Тиаго Монтейро.

Българката Виктория Томова, която мина през квалификациите, отпадна. Тя отстъпи с 3:6, 3:6 срещу Ализе Корне.

Димитров беше подложен на изпитания още от началото на двубоя. В първия гейм Лехечка поведе с 40:0 и беше на точка от пробив, но българинът се защити. Малко след това чешкият тенисист се спаси от пробив след 15:40.

След размяна на бързи сервис геймове се стигна до десетия гейм. В него Димитров получи една възможност за пробив и се възползва от нея, за да вземе сета.

Във втория сет и двамата имаха по няколко шанса да пробият, но това направи Лехечка за 4:3, което се оказа ключово и той изравни.

Димитров изигра уверено третия сет, като в него спечели три сервис-гейма на нула и даде само три точки при свой сервис на съперника си. Успоредно с това проби още в началото и това го отведе до 6:3.

Четвъртият сет отново беше оспорван, но този път възможностите за пробив бяха малко. Пръв до такива стигна Димитров в 11-ия гейм, като при втората от тях постигна успех. Ледечка предизвика българина с възможност за връщане пробива, но 28-ият в света се защити и след това спечели мача.

Миналогодишният финалист Даниил Медведев тръгна уверено след 6:1, 6:4, 7:6 (3) срещу Хенри Лааксонен.\dnevnik.bg