29.2 C
Бургас
петък, юли 4, 2025

Бейби е новият обитател на Зоо Бургас (СНИМКИ)

Любителският парк за животни Зоо Бургас се сдоби с нов обитател – двугърбата камила Бейби, която е само на 9 месеца. Тя пристигна преди 2 дни и вече свиква с новата обстановка.

камила Бургас
Камилата е закупена от европейски зоопарк и е свикнала с вниманието на хората. Собственикът на Зоо Бургас Кръстьо Дъбов сподели, че първоначално името Бейби го изненадало, тъй като си помислил, че я наричат така, защото е малка. После обаче се оказало, че действително се казва така.

Бейби е двугърба камила, разпространена предимно в Азия. Тя е свикнала на климатичните условия в Европа и затова бързо се аклиматизира и в Бургас. Кръстьо Дъбов заяви, че след като Бейби поотрасне, възнамерява да я извежда навън, за да могат децата да сядат на гърба й и да правят обиколки из парка.

камила Бургас

Това освен че носи забавление, има и терапевтичен и образователен ефект, заяви собственикът на Зоо Бургас./ Източник: БГНЕС

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here