Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изрази неодобрение за последните изявления на председателя на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски, който преди гласуването на вота на недоверие към кабинета се обяви за гарант за пълния му мандат, и заяви, че ще прави държава с главно Д:
„Никой от нас няма право да говори: „Аз“, „Аз съм гарант“, „Аз. От мен зависи“, защото всеки от нас може да го каже. Това е критика към Делян Пеевски, да.
Единственото, което мога да критикувам, е когато всеки от нас може да има самочувствие, но когато започне това самочувствие да става така, че да усещаш, че нещо зависи единствено и само от тебе и го предадеш по този начин на обществото, това е тежък негатив. Това е може би ранният Борисов“, коментира лидерът на ГЕРБ./БНР