13.1 C
петък, март 29, 2024

Черноморец (Бургас) отново победи Нефтохимик при юношите

Юношите (младша възраст) на Черноморец (Бургас) спечелиха градското дерби срещу Нефтохимик с 2:1 в 13-ия кръг на междуобластната група и отново доказаха превъзходството си. Срещата беше изключително важна за крайното класиране, тъй като и двата тима се борят за 1-ото място и участие на баражи за място в Елитната група до 17 години от новия сезон.

Малките “акули“ на треньора Нено Ненов побеждават този съперник за втори път през кампанията, тъй като есента се наложиха с 1:0 на своя стадион. А сега при гостуването в Българово те контролираха събитията през огромна част от времето и само липсата на шанс и концентрация им попречи да се поздравят с по-убедителна победа.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, но малко преди края на първото полувреме Симар Емин навърза трима от Нефтохимик, влезе в наказателното поле и беше подсечен от вратаря. Крилото сам реализира отсъдената дузпа и изравни.

В началото на второто полувреме момчетата от Черноморец вдигнаха оборотите и стигнаха до втори гол, дело на Вълимир Стоев, който се разписа след прецизен пас през центъра на Красимир Батилов. До края на мача Слави Диков, Вълимир Стоев и Радостин Данчев пропуснаха чудесни възможности, за да направят победата на акулите много по-убедителна.

Съдията Христо Георгиев, който ръководи отлично срещата, вдигна по един червен картон на двамата капитани. Втори жълти картони получиха Милен Раев от Нефтохимик и Красимир Батилов от Черноморец.

За „акулите“ победата е особено ценна, тъй като те играят приоритетно с година по-малки футболисти, докато в Нефтохимик залагат на тези от набор 2002. С новите си три точки Черноморец има 39 след 13 мача, а градските им съперници са с 33.

Веднага след тях излязоха детските отбори (родени 2004) на двата клуба, а срещата завърши 2:2. Футболистите на Черноморец поведоха с 2:0 благодарение на попаденията на Билял Мюмюнов и Алекс Попов, но в края се отпуснаха и позволиха изравняване.