12.1 C
сряда, април 24, 2024

„Дея спорт“ е на победа от полуфинал в Суперволей след 3:1 у дома срещу „Пирин“ Разлог

Отборът на „Дея спорт“ е на победа от класиране за полуфиналите от Суперволей лигата. Бургазлии надиграха у дома „Пирин“ Разлог с 3:1 и дадоха заявка за краен успех. В отделните геймове резултатът е 23:25, 25:23, 29:27, 25:21.

Георги Петров – Гопето, който замести на поста диагонал заболелият Виталий Василиев, стана най-резултатен в мача с 23 точки.

С 19 точки завърши Тодор Вълчев. Посрещачът за пореден път доказа, че е един от лидерите на нашите през този първи сезон в родния елит.

В четвъртфиналната серия се играе до 2 победи от 3 мача. Следващият е на 26 март, събота, в Разлог.

При равенство в победите, „Дея спорт“ ще посрещне „Пирин“ в зала „Младост“ на 29 март.

Утре, петък, другият бургаски отбор в Суперволей – „Нефтохимик 2010“, гостува в зала „Васил Симов“ в София на ЦСКА.

В първата среща момчетата на треньора Николай Желязков се поздравиха с убедителна победа от 3:0 срещу „червените“.

Нов успех в столицата ще класира нашите на полуфинал. В противен случай ще се стигне до трети решителен двубой в зала „Младост“ в неделя от 18:30 часа.