12.6 C
събота, април 27, 2024

„Дея Спорт“ отстрани „Триглав Кран“ за „Чалъндж къп“, следващият съперник е от Франция

Отборът на „Дея Спорт“ отстрани словенския „Триглав Кран“ в турнира за „Чалъндж къп“ след нова победа с 3:1 гейма.

В отделните части резултатът в зала „Младост“ е 25:22, 25:15, 20:25, 25:20.

Бургаският тим поведе с 2:0 и на практика си осигури място в следващата фаза от европейския клубен турнир.

Треньорът на нашите Франческо Кадеду реши да даде шанс за изява на резервите, които останаха на полето до края.

Гостите взеха третата част с 25:20 точки, но в четвъртия гейм нашите момчета заиграха с по-голямо самочувствие, като спечелиха също с 25:20 и затвориха двубоя при 3:1 гейма.

Най-резултатен с 13 точки /3 блокади/ беше 211-сантиметровият диагонал Закари Паланкай- Омошеби.

С по 9 точки завършиха Валентин Братоев и Матеуш Коща. Милослав Димов добави 8 точки, а другият бразилец в селекцията на „Дея Спорт“ – Лукас Мадалоз, се отчете със 7 точки. В игра не се появи само централният блокировач – бившият национал Теодор Тодоров.

на „Дея Спорт“ на 1/16 финалите ще е елитният френски тим „Сен Назер“. Първата среща е на 21 ноември/вторник/ в зала „Младост“. Реваншът във Франция е на 28 ноември.

Следващото предизвикателство пред „Дея Волей“ е мачът от третия кръг в родната Супер волей лига.

Бургаският отбор гостува в Стара Загора на местния „Берое“. Двубоят е утре, петък, с начален час 19:30.