0.4 C
Бургас
вторник, януари 13, 2026

Дрога зад волана, разкрита кражба за 5 500 лв. и две катастрофи в Бургаско

За изминалото денонощие на територията на ОДМВР – Бургас са регистрирани две кражби, едно друго криминално деяние и две пътнотранспортни произшествия. Образувани са четири бързи производства, като са разкрити осем престъпления, съобщават от полицията.

Разкрити престъпления

Около 20.00 ч. на 11 януари на ул. „Беласица“ в бургаския кв. „Акации“ служители на Първо районно управление са спрели за проверка лек автомобил „БМВ“, управляван от 27-годишен мъж от с. Росен. Установено е, че водачът шофира след употреба на кокаин и опиати. Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.

В резултат на действия на Районно управление – Поморие е установен и задържан извършителят на кражба на строителни инструменти от обект на ул. „Ропотамо“ в Поморие, извършена на 3 януари. Става дума за 46-годишен криминално проявен и осъждан помориец, който е направил самопризнания. Откраднатите инструменти на стойност около 5 500 лв. са намерени и иззети. С решение на Районен съд – Поморие спрямо мъжа е взета постоянна мярка „задържане под стража“, като е приведен в Областно звено „Арести“ към бургаския затвор.

На 12 януари около 16.20 ч. служители на „Криминална полиция“ и Първо РУ – Бургас са извършили претърсване в жилище на ул. „Св. Климент Охридски“, обитавано от 26-годишен криминално проявен мъж от Садово. Открити и иззети са около 250 г канабис, електронна везна и 2 г амфетамин. Мъжът е задържан за 24 часа, образувано е досъдебно производство. В близост до адреса е задържан и 37-годишен бургазлия, у когото са намерени 10 г канабис; по случая е образувано бързо производство.

Пътнотранспортни произшествия

Около 01.55 ч. на 12 януари на ул. „Тодор Александров“ в Бургас, поради движение с несъобразена скорост при замръзнала настилка, самостоятелно е катастрофирал лек автомобил „Сеат Ибиза“, управляван от 18-годишна бургазлийка с 7-месечен стаж. Пострадали са водачката и 30-годишен пътник; двамата са прегледани в УМБАЛ – Бургас и освободени за домашно лечение.

По-късно, около 16.30 ч., в несебърския кв. „Стадиона“, в района до хотел „Роял Дриймс“, поради заледен участък самостоятелно е катастрофирало индивидуално електрическо превозно средство, управлявано от украинска гражданка с временна закрила, живееща в Слънчев бряг. Жената е с фрактура на левия крак, без опасност за живота, и е настанена за лечение в болница „Сърце и мозък“ – Бургас.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here