Пътуването по магистрала „Тракия“ между столицата и Ихтиман в момента трае около два часа и 50 минути. Толкова време е необходимо, за да се измине разстоянието от около 35 километра, тъй като веднага след Вакарел се образуват колони, в които пътните превозни средства едва се придвижват.
Затруднението важи само за пътуващите в посока Пловдив, в обратната няма никакви пречки.
Причината този път не са инциденти, а все още неприключилия ремонт на платното между 33-ия и 39-ия километър. По принцип ремонтът е приключил и се очаква в 14 часа днес движението по участъка да се пусне, но трафикът в петък сутрин вече е много голям. В момента се правят последни огледи, като новата маркировка вероятно е поставена през нощта или вчера.


