9.3 C
петък, април 19, 2024

Едмънд спря похода на Гришо към титлата в Мелбърн

Григор Димитров приключи похода си към титлата на Откритото първенство на Австралия. Най-добрият ни тенисист загуби с 1:3 сета (4:6, 6:3, 3:6, 4:6) от световния номер 49 Кайл Едмънд. Срещата на „Род Лейвър Арина“ продължи 2 часа и 52 минути.

Така Едмънд за първи път се класира за полуфиналите на турнир от Големия шлем, като освен това ще стане първа ракета на Великобритания.

23-годишният Едмънд за първи път записа успех срещу тенисист от топ 10 на света.
НА ЖИВО: Григор Димитров – Кайл Едмънд 4:6, 6:3, 3:6, 4:6Проследете с нас двубоя от 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия по тенис
Негов съперник за място на финала в Мелбърн ще бъде победителят от двубоя между Рафаел Надал и Марин Чилич.

Срещата не започна по вкуса на първата ни ракета. Григор допусна пробив още в откриващия сервис гейм, а Едмънд изглеждаше солидно на начален удар. При 3:2 британецът се пропука, а Димитров не изпусна шанса си и върна брейка – 3:3. 49-ият в света направи нов решителен пробив, за да поведе с 5:4, след което на свой начален удар сложи край на първата част – 6:4.

Втория сет стартира далеч по-добре за световния номер 3. Той поведе с пробив в началото и бързо излезе напред с 3:0. До края на частта 26-годишният роден тенисист не изпусна инициативата и изравни резултата в сетовете след 6:3.

Третата част се движеше равностойно до 4:4. Тогава обаче хасковлията допусна пробив във възможно най-неподходящия момент и така при свой сервис Едмънд взе частта с 6:3 – 2:1 сета.

В четвъртия сет отново британецът първи стигна до пробив за 3:2. Той обаче бе моментално върнат от най-добрия ни тенисист. Отново както в третата част, Димитров загуби подаването си при 4:4 и улесни Едмънд. Британецът довърши започнатото и със 6:4 сложи точка на спора в мача.