8.2 C
вторник, март 19, 2024

Екипажът на „Evil Woman“ грабна голямата награда на международната регата „Кор Кароли“

Екипажът на яхта „Evil Woman“ от клуб „Св. Никола“ – София с шкипер Петър Димитров грабна голямата награда „Синя лента“ от 19-то издание на международната ветроходна регата „Кор Кароли“.

За първи път финалът беше в град Бургас. В регатата тази година участваха 35 лодки и 250 състезатели.

Яхта „Evil Woman“ измина състезателното разстояние за най-кратко време – 14 часа и 55 минути, с което заслужи „Синя лента“ и голямата купа.

Четиридневната надпревара стартира от град Варна. Последният етап от атрактивното състезание, организирано от Фондация „Кор Кароли“, съвместно с община Варна, община Бургас и яхт клуб „Кап. Г. Георгиев Порт Варна“ беше от Свети Влас до остров „Св. Иван“ и финишира в Бургас.

Победители в отделните класове станаха:

клас ORC A – „Oxwgen“ с шкипер Демир Иванов от яхт клуб „Бавария“ – Варна
клас ORC B – „Oberon“ с шкипер Любомир Вечев от Поморие
клас ORC C – „Bars“ с шкипер Олех Хаплун, Харков, Украйна
клас ORC CP – „Аlbireo“ с шкипер Венцислав Мазаков от СК „Черно море Бриз Варна“
клас Conrad 25 R – „Albireo“ с шкипер Венцислав Мазаков от СК „Черно море – Бриз Варна

Купите на победителите и на останалите призьори в международната регата „Кор Кароли 2019“ връчиха зам.-кметът Красимир Стойчев, изп. директор на Пристанище Бургас Диян Димов, председателят на фондация „Кор Кароли“ капитан Тома Томов и Веселина Деведжиева – началник отдел „Спорт и превенции“.