11.5 C
неделя, април 28, 2024

Григор Димитров ще играе на четвъртфинал на тенис турнира в Ротердам

Григор Димитров ще играе на четвъртфинал на тенис турнира в Ротердам. Той си осигури място сред осемте най-добри побеждавайки Мартон Фучович от Унгария.

Българинът беше стабилен на корта и постигна успех с 6:3, 7:5

Пробивът за Димитров в първия сет дойде за 4:3 и закономерно частта отиде на неговата сметка.

След оспорвана игра във втория сет Димитров отново проби за 6:5. Последва напрегнат решителен гейм, в който все пак българинът излезе победител.

Снимка: Reuters

Това е трета поредна победа за родения в Хасково тенисист над този съперник. Фучович има 2 успеха срещу българина.

Надпреварата в нидерландския град е една от любимите на Димитров. Той два пъти е достигал полуфинал (2013, 2003 г.), а през 2018 г. загуби битката за трофея срещу Роджър Федерер.

В следващия кръг българинът ще играе срещу победителя от мача между Александър Шевченко от Казахстан и седмия в света Холгер Руне от Дания.

източник: btvsport.bg