13.1 C
петък, март 29, 2024

Кристина Миланова от „Корсар“ със сребърен медал от Държавното първенство по фехтовка за жени

Младата състезателна на „Корсар“ (18 години) спечели сребърен медал на Държавното първенство по фехтовка за мъже и жени, провело се от 01.07 до 03.07.2022 г. в Пловдив.

Кристина излезе от групите без загуба, което ѝ отреди първа позиция в елиминационния кръг и директно класиране в осмицата. Там тя последователно победи Симона Недялкова и Белослава Иванова. На финала бургаската състезателка се изправи срещу една от най-титулуваните български националки Йоана Илиева и въпреки сърцатата си игра отстъпи в двубоя.

При мъжете Георги Златаров и Ивайло Александров отстъпиха в мачовете за влизане в челната осмица и съответно завършиха на 9-то и 13-то място в крайното класиране от 32-ма състезатели.