12.1 C
петък, май 3, 2024

Левски извоюва 1:1 с Айнтрахт

Отново велика последната минута в европейски мач на Левски! Изключителен гол на резервата Асими Фадига донесе 1:1 срещу Айнтрахт и докара до екстаз над 35 000 по трибуните на „Васил Левски“. „Сините“ остават на нисък старт за груповата фаза в Лигата на конференциите. Реваншът е след седмица във Франкфурт.

Гостите, които спечелиха Лига Европа през 2022 г., поведоха в самото начало след груба грешка на Асен Митков. Младият халф загуби топката пред наказателното поле и Рандал Коло Муани, оценен на 100 млн. евро и искан от ПСЖ, прониза Пламен Андреев.

„Сините“ действаха сковано на терена и трудно организираха атаки. До 39-ата минута, когато Уелтън получи чудесен пас от Джемили, понесе се по лявото крило и поднесе топката на тепсия на своя сънародник Роналдо. Бразилското крило обаче някак не вкара на метър от голлинията, а вместо това прати топката в ръцете на вратаря Кевин Трап.

След почивката гостите действаха подчертано аристократично, а футболистите на Николай Костов най-после погледнаха по-смело към вратата на съперника. Те поискаха дузпа за падане на Роналдо, но съдиите не отчетоха нарушение.

И когато добавеното време изтичаше, привлеченият като свободен агент френски халф Асими Фадига опъна мрежата с майсторски удар от близо 30 метра. Любопитното е, че с гол в самия край Левски изхвърли Апоел Беер Шева в предишния кръг. Тогава точен беше Роналдо.