11 C
петък, април 19, 2024

Момчетата на ОХК “Поморие” са новите шампиони на България по хандбал

Момчетата от Общински хандбален клуб “Поморие” станаха шампиони на България, след като победиха отбора на ХК “Локомотив” – Горна Оряховица на Държавните финали по хандбал за момчета до 12-годишна възраст, които се проведоха от 14. до 16. юни 2019 г. в гр. Поморие.

Отборът на Поморие заслужено грабна златната купа, въпреки жегата и силната конкуренция, с резултат 18:11. Две от поморийските момчета бяха отличени в Златната седмица на първенството – Емил Дичев и Радослав Митев.  Емил Дичев спечели и индивидуална награда за най-полезен състезател.

Наградите връчи Желязко Страволемов – директор на дирекция по Образование, култура и спорт в Община Поморие. От името на кмета Иван Алексиев, той поздрави победителите, техните треньори, ръководители, организатори и всички участници в първенството за труда и спортсменския дух.