11 C
събота, април 20, 2024

„Нефтохимик 2010“ се доближи до четвъртфиналите на турнира CEV

Отборът на „Нефтохимик 2010“ се доближи до класиране за четвъртфиналите на турнира за купата на CEV, след победа като гост с 3:1 срещу норвежкия „Викинг ТИФ“. Отделните геймове завършиха 25:13, 25:13, 23:25, 33:31 за бургаските волейболисти.

Страхотен мач изигра диагоналът Дмитрий Яковлев, който завърши с 27 точки /6 аса и 54 % ефективност в атака/. Георги Петров реализира 19 точки /2 блока, 2 аса и 58 % ефективност в атака/.

„Въпреки отсъствието на тримата национали – Георги Братоев, Теодор Тодоров и Теодор Салпаров, показахме, че сме по-стойностния състав“, заяви мениджърът на победителите Огнян Томов.

Срещата реванш от осминафиналите между двата отбора в зала „Младост“ е на 17 януари. Нов успех или дори загуба с 2:3 ще класира бургаския тим в следващата фаза.

Бургаските волейболисти се прибират днес от норвежкия град Берген, а в събота играят в Разлог срещу местния „Пирин“. Мачът е от 11-ия кръг в националната Суперлига. Към състава на треньора Найден Найденов ще се присъединят Георги Братоев, Теодор Тодоров и Теодор Салпаров. Двубоят срещу „Пирин“ е последен за „Нефтохимик 2010“ за 2018-та година.