13.8 C
четвъртък, април 18, 2024

„Нефтохимик 2010“ загря с 3:0 срещу „Монтана“ за дербито с „Дея спорт“

Отборът на „Нефтохимик 2010“ записа класическа победа с 3:0 гейма/25:22, 25:19, 25:23/ срещу гостуващия в зала „Младост“ тим на „Монтана“. Мачът беше от поредния кръг в Суперволей лигата.

На мястото на контузеният основен диагонал Николай Учиков, треньорът Николай Желязков пусна в игра Трифон Лапков. Той завърши с 12 точки, а най-резултатен с 14 точки беше Калоян Балабанов. Младият посрещач заслужено беше определен за най-полезен играч в мача. Юлиус Фиркал се отчете с 10 точки за успеха, а капитанът Николай Николов с 9 точки.

Мачът срещу „Монтана“ послужи за своеобразна загрявка за „Нефтохимик 2010“ преди градското дерби срещу „Дея спорт“ на 11 февруари. В изминалия кръг „Дея“ беше на косъм да нанесе първото поражение на лидера „Хебър“ в шампионата, като нашите отстъпиха с 2:3 гейма в много оспорвана среща.

Дербито между двата бургаски отбора в петък в зала „Младост“ е от 18:30 часа и ще бъде излъчено пряко в ефира на „Диема Спорт 2“.