13.8 C
четвъртък, април 18, 2024

Нефтохимик изтърва Поморие

Поморие и Нефтохимик завършиха наравно 1:1, в двубой от 26-ти кръг на Втора лига. Мачът се игра днес, на стадион Несебър, където поморийци домакинстват. „Шейховете“ се изправиха пред регионалния съперник без двама от най-опитните си футболисти – Цветан Филипов, който се възстановява от травма и Цветомир Цонков, който е наказан с лишаване от състезателни права за два мача. Въпреки това днешното морско дерби, премина изцяло под диктовката на „шейховете“.

Домакините си спечелиха преднина с гол от статично положение в началото на двубоя. След това бургазлии взеха инициативата на терена. Те създадоха сериозни опасности пред вратата на Поморие, но до почивката не успяха да реализират попадение. Даниел Стоянов остана сам срещу вратаря на Поморие и стреля, но топката срещна близката греда. Малко след това и юношата на бургаския тим Йолиян Милков имаше възможност да изравни, но пропусна.

През втората част офанзивата на „шейховете“ продължи. След асистенция на Йолиян Милков, Симеон Русев стреля, но вратарят на поморийци изби. При втория опит Русев уцели гредата. В 75-та минута Живко Комелов центрира от фланга към Даниел Стаматов, който от наказателното поле засече паса с глава, но не успя да вкара. След 10 минути игра, при центриране отдясно, топката се отклони от противников играч и Виктор Янев я насочи към вратата на домакините, но прелетя над напречната греда. В 90-та минута,
Янев бе съборен в наказателното поле, за което „шейховете“ получиха право да изпълнят дузпа. От бялата точка Даниел Стоянов бе безпогрешен за 1:1. В следващия кръг Нефтохимик посреща Литекс, на стадион Българово, на 28.04 (събота), от 17:00.