14.3 C
петък, април 19, 2024

Нефтохимик отстъпи на Ботев Враца у дома

В първия си официален двубой за 2018 г. Нефтохимик загуби с 0:2 у дома, от лидера във временното класиране Ботев Враца. Срещата започна с едноминутно мълчание, в памет на футболните легенди Павел Панов и Георги Марков.

През първата част гостите имаха териториален превес и направиха няколко опасни удара към вратата на Нефтохимик. В 19-та минута, след поредица от опасни атаки, в рамките на две минути, пред вратата на Ферди Мюмюнов и грешка в отбраната, Йордан Апостолов откри резултата за гостите от Враца.

Десет минути след почивката Нефтохимик остана с човек по-малко, след като капитанът на отбора Станислав Жеков получи червен картон.

В 60-та минута гостите удвоиха аванса си, чрез Иван Колев. След като Ферди Мюмюнов спаси опасен изстрел към вратата си, Колев остана непокрит в наказателното и умело се възползва от избитата от вратаря топка, оформяйки крайното 2:0.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Оборище (Панагюрище), на 3 март ( събота), от 15:30 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Стоянов, Кирил Личев, Мариян Димитров, Симеон Русев(‚57 Димитър Дончев), Станислав Жеков, Стоян Калев, Цветан Филипов(,67 Стивън Славков) Цветан Чахов, Цветомир Цонков, Стойко Иванов (‚ 45 Кристиян Парашкевов)

Резервен състав: Атанас Гичев, Виктор Янев, Даниел Стаматов, Живко Комелов