8.8 C
вторник, март 19, 2024

Нефтохимик с поредна победа у дома

Нефтохимик продължи безпогрешното си представяне като домакин от началото на сезона. „Шейховете“ отново записаха победа у дома, като надделяха с 2:0 над Сокол Марково. Срещата на стадион Лазур бе първото домакинство на тима за тази година и бе белязана от куп пропуски пред вратата на гостите.

Първата част предложи много интересни моменти, но пропуските валяха един след друг. До почивката домакините имаха куп възможности да се разпишат, но шансът не бе тяхна страна. Удари на Боримир Карамфилов, Деян Христов, Любомир Божинов и Стойко Иванов не намериха целта, а последните двама уцелиха греди при опитите си да отбележат. След почивката играта продължи в същото темпо – атаките и съответно пропуските пред вратата на Сокол не намаляха. Възможности да се разпишат пропуснаха Кольо Чахов, Боримир Карамфилов, Цветан Филипов и Стойко Иванов. Развръзката дойде в 51-ва минута когато голмайсторът на Нефтохимик Деян Христов отбеляза за 1:0. Той получи удобна топка на границата на наказателното поле, напредна необезпокояван и с прецизен изстрел преодоля вратаря на гостите. Второто попадение бе дело на Цветан Филипов, в 83-та минута. Той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и реши изхода от двубоя.

В следващата среща Нефтохимик гостува на Атлетик /Куклен/. Мачът е на 9-ти март /събота/, от 15:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков, Венцислав Славов, Атанас Ташолов, Цветан Чахов, Любомир Божинов, Цветан Филипов, Стойко Иванов, Боримир Карамфилов (59 Кристиян Мирославов), Михаил Георгиев (65 Кольо Чахов), Деян Христов (73 Мирослав Радев)