8.2 C
вторник, март 19, 2024

Нефтохимик се наложи над Несебър в приятелски двубой

Нефтохимик продължава победната си серия в контролите от подготвителния период. Днес, на градския стадион в Каблешково, „шейховете“ надделяха над професионалния тим на Несебър с 1:0. Това бе третата поредна победа за тима от старта на подготовката за новия сезон в Трета лига – Югоизток.

До средата на първата част играта се водеше предимно в центъра, без особени опасности и пред двете врати. В 23-та минута Цветан Филипов изведе в дълбочина Деян Христов, който стреля в срещуположния ъгъл на вратата. След няколко минути отново Деян Христов имаше възможност да се разпише, след добро центриране на Кристиян Мирославов, но пропусна. До края на полувремето нулевото равенство се запази.

Десет минути след подновяването на играта Деян Христов вкара победното попадение за „шейховете“,  след като бе намерен непокрит във вратарското поле от Михаил Георгиев. Малко след това 16-годишният Павел Русев можеше да удвои аванса на  бургазлии, след като получи добър пас от Даниел Андреев, но се забави да стреля. Минута преди последния съдийски сигнал Даниел Стоянов направи самостоятелен пробив, но пред вратата се поколеба и пропусна. Отборът на Несебър също имаше няколко възможности да промени резултата, но не успя да ги реализира.

Следващата проверка за Нефтохимик е на 18.07 (сряда), в Обзор, където от 18:00 часа, тимът ще се изправи срещу Черноморец (Балчик). Състав на Нефтохимик (първо полувреме): Атанас Гичев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Стивън Славков, Стоян Калев, Йолиян Милков, Михаил Георгиев, Мирослав Радев, Цветан Филипов, Кристиян Мирославов, Деян Христов,

Състав на Нефтохимик (второ полувреме): Ферди Мюмюнов, Стойко Иванов, Цветомир Цонков, Даниел Андреев, Кристиян Мирославов (‚50 Павел Русев), Даниел Стаматов, Живко Илиев, Михаил Георгиев, Деян Христов (`75 Асан Ахмед), Даниел Стоянов, Мариян Димитров