21 C
сряда, април 17, 2024

Нефтохимик U15 с победа над Локомотив ПД U15 у дома

Нефтохимик U15 извоюва заслужена победа у дома над Локо ПД U15. Момчетата на треньора Георги Терзиев се наложиха с 3:2. Срещата от XII кръг на зоналното първенство за деца, родени през 2004, се игра днес, на стадиона в Долно Езерово.

Резултатът в полза на малките „шейхове“ бе открит в 16-та минута, с автогол на гостите. В 27-ма минута новото попълнение в бургаския отбор – Габриел Жеков, се разписа за 2:0, с гол шедьовър, след индивидуален пробив от центъра. След още десет минути игра пловдивчани успяха да намалят на 2:1, но малко преди почивката Божидар Гочев бе точен за 3:1 и отново успя да увеличи преднината на Нефтохимик. В 45-та минута, за нарушение срещу противников играч в наказателното поле, Димитър Боев получи червен картон, а гостите право да изпълнят дузпа. Така крайният резултат 3:2 бе оформен в края на първата част. Второто полувреме „шейховете“ изиграха с човек по-малко, но показаха характер и не позволиха на пловдивчани да им отнемат победата.

В следващия кръг, на 23 март, Нефтохимик гостува на Орлета /Пазарджик/.